Proč-jsou-rezervace-v-restauracích-důležité

Proč jsou rezervace v restauracích důležité?

Chodíte do restaurací bez rezervace? V tom případě už se vám asi stalo, že se na vás nedostalo místo, nebo možná, že jste nakonec stůl dostali – rozhodně to ale nebylo nejlepší místo s krásným výhledem. Asi jste skončili u viklajícího stolku blízko záchodů… Udělat si rezervaci místa předem se vyplatí!

Neudělali jste si rezervaci, restaurace vás odmítla a vy nevíte, co s načatým večerem? Zahrajte si v Playamo, kde se jistě zabavíte. Skvělý alternativní program!

Pro koho a proč je rezervace důležitá?

Proč-jsou-rezervace-v-restauracích-důležité-1

Manažer

Manažeři potřebují vědět, co se v jejich restauraci děje, aby mohli koordinovat personální obsazení, komunikaci a inventář. Když manažeři vědí, kolik hostů díky rezervaci očekávají, mohou lépe naplánovat lidské a jiné a zdroje.

Proč-jsou-rezervace-v-restauracích-důležité-2

Uvaděč

Úkolem uvaděče je usadit hladové lidi a určit, jak dlouho budou hosté na jídlo čekat. Když restaurace přijímá rezervace, mohou uvaděči lépe předvídat, kdy se stoly uvolní, aby poskytli přesnější čekací doby. To je zvláště důležité pro restaurace, které se snaží udržet určitý odstup mezi jednotlivými hosty a zabránit přeplnění.

Proč-jsou-rezervace-v-restauracích-důležité-3

Hosté

Hosté mají z rezervací největší prospěch. Za prvé, když zákazníci provedou rezervaci, vědí, že jejich stůl je zaručen. Místo toho, aby se objevili v restauraci a na volný stůl čekali hodinu, mohou provést rezervaci telefonicky, osobně nebo online a jejich místo bude zaručeno. Mohou dokonce přímo komunikovat s restaurací, pokud potřebují změnit nebo zrušit rezervaci.

Sečteno podtrženo, učinění rezervace je výhodné pro obě strany – hosty i samotné restaurace. Nicméně první krok je vždy na zákazníkovi – tedy vás. Příště tedy obětujte minutku a do restaurace zavolejte nebo použijte online aplikaci a rezervujte si své místo.

Hospody-na-Žižkově-a-jinde-po-Praze

Hospody na Žižkově a jinde po Praze

Žižkov má co nabídnout – od starých kostelů, divadel, hudebních klubů a specializovaných barů až po malé skryté parky, divoký noční život a studentské hospody. Žižkov vás nikdy nebude nudit. Za každým rohem je vždy něco nového. A můžete si být jisti, že vše, co zde najdete, bude úplně jiné než kdekoli jinde.

Žižkov je nejméně turistická čtvrť v blízkosti centra Prahy, takže je to příjemný odpočinek od hord turistů kolem hlavních památek. Přijďte, až budete mít dost davů a ​​budete připraveni ochutnat místní život.

Pražská část Žižkov je skvělým místem pro objevování místních podniků – ať už se jedná o malé hospůdky, koktejlové bary, restaurace s českou i zahraniční kuchyní, kavárny, bistra a mnoho dalšího. Nechtě se okouzlit a svést místní atmosférou, kterou nejlépe nasajete právě v žižkovských podnicích!

Jak se dostat na Žižkov?

Je opravdu snadné se dostat na Žižkov. Hlavní zastávky metra jsou na zelené trase (A): Jiřího z Poděbrad a Flora. Tramvají se sem dostanete čísly 9 na zastávky Husinecká, Lipanská nebo Olšanské náměstí nebo číslem 11 nebo 13 na Jiřího z Poděbrad.

Hospody-na-Žižkově-a-jinde-po-Praze-1

Hospody & bary

Žižkov nad ostatními městskými částmi Prahy vyniká svou živou nabídkou nejrůznějších hospod a barů. Vyzkoušejte je všechny a zvolte si vašeho favorita. Jisté je, že zklamáni nebudete v žádném žižkovském podniku!

Mezi hospodami určitě nemiňte: U Sadu, U Habásků, Základna Žižkov, Pivnice Žižkov, U Slovanské Lípy, Za Větrem a mnoho dalších.

Tyto bary určitě stojí za prozkoumání: Belzepub, Tiki Taky, Ananas-Bananas, La Suite, Shotgun, U Pižďucha.

Restaurace

Chcete se kvalitně najíst? Na pražském Žižkově se vám to podaří! Žižkov je plný restaurací všech typů, vůní a chutí. Stačí si jen vybrat tu pravou právě pro vás.

Dobré restaurace pro strávníky s nižším rozpočtem: Zahradní restaurace Lavička, Hostinec U Vodoucha, Planete Žižkov, Restaurace U Houdků.

Luxusní restaurace: La Bottega Gastronomica, Oblaca Restaurant, Il Capitano Ristorante, Záležitost.

Kavárny & bistra

Do večera ještě daleko, ale vy byste si už nejraději někam sedli a vychutnávali místní atmosféru Žižkova? Není nic jednoduššího než vlézt do některé k kaváren či bister, kterých je Žižkov plný!

Vyzkoušejte například: Žižkavárna Cafe, Café Pavlač, Café Nahlas, Cafefin, Coffee Story.

Mezi bistry nepřehlédněte: Signor bistro, Bistro Empras, Martin’s bistro, Oriental bistro.