Žižkov má co nabídnout – od starých kostelů, divadel, hudebních klubů a specializovaných barů až po malé skryté parky, divoký noční život a studentské hospody. Žižkov vás nikdy nebude nudit. Za každým rohem je vždy něco nového. A můžete si být jisti, že vše, co zde najdete, bude úplně jiné než kdekoli jinde.

Žižkov je nejméně turistická čtvrť v blízkosti centra Prahy, takže je to příjemný odpočinek od hord turistů kolem hlavních památek. Přijďte, až budete mít dost davů a ​​budete připraveni ochutnat místní život.

Pražská část Žižkov je skvělým místem pro objevování místních podniků – ať už se jedná o malé hospůdky, koktejlové bary, restaurace s českou i zahraniční kuchyní, kavárny, bistra a mnoho dalšího. Nechtě se okouzlit a svést místní atmosférou, kterou nejlépe nasajete právě v žižkovských podnicích!

Jak se dostat na Žižkov?

Je opravdu snadné se dostat na Žižkov. Hlavní zastávky metra jsou na zelené trase (A): Jiřího z Poděbrad a Flora. Tramvají se sem dostanete čísly 9 na zastávky Husinecká, Lipanská nebo Olšanské náměstí nebo číslem 11 nebo 13 na Jiřího z Poděbrad.

Hospody-na-Žižkově-a-jinde-po-Praze-1

Hospody & bary

Žižkov nad ostatními městskými částmi Prahy vyniká svou živou nabídkou nejrůznějších hospod a barů. Vyzkoušejte je všechny a zvolte si vašeho favorita. Jisté je, že zklamáni nebudete v žádném žižkovském podniku!

Mezi hospodami určitě nemiňte: U Sadu, U Habásků, Základna Žižkov, Pivnice Žižkov, U Slovanské Lípy, Za Větrem a mnoho dalších.

Tyto bary určitě stojí za prozkoumání: Belzepub, Tiki Taky, Ananas-Bananas, La Suite, Shotgun, U Pižďucha.

Restaurace

Chcete se kvalitně najíst? Na pražském Žižkově se vám to podaří! Žižkov je plný restaurací všech typů, vůní a chutí. Stačí si jen vybrat tu pravou právě pro vás.

Dobré restaurace pro strávníky s nižším rozpočtem: Zahradní restaurace Lavička, Hostinec U Vodoucha, Planete Žižkov, Restaurace U Houdků.

Luxusní restaurace: La Bottega Gastronomica, Oblaca Restaurant, Il Capitano Ristorante, Záležitost.

Kavárny & bistra

Do večera ještě daleko, ale vy byste si už nejraději někam sedli a vychutnávali místní atmosféru Žižkova? Není nic jednoduššího než vlézt do některé k kaváren či bister, kterých je Žižkov plný!

Vyzkoušejte například: Žižkavárna Cafe, Café Pavlač, Café Nahlas, Cafefin, Coffee Story.

Mezi bistry nepřehlédněte: Signor bistro, Bistro Empras, Martin’s bistro, Oriental bistro.