Dobrý den, vítejte na webových stránkách republikazizkov.cz. Děkujeme vám za váš zájem a návštěvu.

Web republikazizkov.cz své návštěvníky informuje o zajímavostech a podnicích na pražském Žižkově, jako jsou hospody, pivnice, bary, restaurace, bistra i kavárny.

Žižkov je nekonečná studnice zábavy

Žižkov je již dlouho oblíbeným místem studentů, umělců a hudebníků. Když procházíte jeho ulicemi, najdete plno hospůdek, kaváren, nádherně stinných zákoutí a originálních uměleckých galerií.

Ačkoli mnoho z ulic a budov Žižkova má poněkud opomíjený a ošuntělý ráz, nebude to trvat dlouho a okouzlí vás drzé, vzpurné kouzlo této pražské části. V centru města se často může cítit jako v předraženém, uměle vyrobeném hřišti pro turisty, ale na Žižkově vám tento pocit nehrozí!

Hospody, pivnice & bary

Na Žižkově je velké množství studentských barů a starých českých hospůdek v tradičním stylu, takže je to skvělé místo, kde si můžete dát pivo a jen tak odpočívat s místními obyvateli. Fráze „Jedno pivo prosím je tu na denním pořádku. Na Žižkově budete odměněni pěkným ležákem s bohatou pěnou nahoře na každém rohu!

Jaké další informace se návštěvníci webu republikazizkov.cz dozvědí?

Základní tipy, jak si vybrat dobrou hospodu nebo bar

Podle jakých kritérií si vybrat tu správnou a autentickou hospodu? Musíte posoudit hned několik kritérií, jako je nápojová a jídelní nabídka, atmosféra, přístup personálu, čistota podniku, doba čekání na objednané jídlo nebo vzdálenost hospody od vašeho bydliště. Najít dobrou hospodu může být celkem věda!

Způsoby, jak si v hospodě i mimo ni užít plno zábavy!

Že vás vysedávání v hospodě nebaví? Asi jste nenalezli tu pravou hospodu, která je schopná svým zákazníkům nabídkou něco víc než jen slušné pivo. Vyzkoušeli jste některou z tematicky zaměřených hospod, karaoke bar nebo si přímo u stolu s půllitrem v ruce zahrát některou ze společenských her? I v hospodě lze zažít plno zábavy!

Etiketa při rezervaci v restauraci

Jak správně zarezervovat místo ve vyhlídnutém podniku? A proč je vlastně výhodné rezervaci učinit? Pro koho a jak je rezervace stolu s předstihem výhodná? Prozradíme vám protokol, který byste při rezervaci místa měli dodržovat, abyste vždy získali ty nejlepší místa v podniku.

Rezervace v restauracích: proč a pro koho jsou důležité?

Učinění rezervace předem je výhodné jak pro hosty, tak pro restauraci samotnou! Proč? Dozvíte se na stránkách republikazizkov.cz.

Podniky na pražském Žižkově i v jiných částech Prahy

Objevujte svérázný Žižkov skrze autentické podniky. Tato městská čtvrť hlavní české metropole je plná osobitých hospůdek, restaurací, barů a kaváren. Stačí si jen vybrat!