Jak-si-užít-plno-zábavy-v-hospodě-i-mimo-ni

Jak si užít plno zábavy v hospodě i mimo ni!

Dostali jste se do určitého věku, kdy už vás toulky po hospodách nebaví? Roky, kdy jste vydrželi vysedávat po hospodách celou noc, jsou nenávratně pryč? Zkuste vyměnit běžnou „uplivanou“ hospodu za něco extra, a uvidíte, že se vám nebude chtít pryč!

Zkuste tematické hospody

Jak-si-užít-plno-zábavy-v-hospodě-i-mimo-ni-1

Hospoda nemusí být jen o bezduchém popíjení piva bez nápadu. Existuje mnoho tematicky zaměřených hospod, které vás překvapí svým inovativním pojetím a originálním konceptem. Tematicky zaměřené bývá nejen prostředí, ale určitému téma je přizpůsobené i menu.

Opakem jsou pak hospody, které si nanic nehrají a opravdu v nich nejde o nic jiného, než o pivo. Takové opravdu vypadají jako prostý lokál. Pokud však jste schopni ocenit dobré pivo, pak budete takovém typu hospody spokojeni.

Vyzkoušejte zahradí hospodu

Jak-si-užít-plno-zábavy-v-hospodě-i-mimo-ni-2

V zahradní hospodě jste vlastně venku a na čerstvém vzduchu, takže děláte něco i pro vaše zdraví! Zahradní hospody jsou ideální pro dlouhé letní večery, které můžete trávit s přáteli u sklenice piva a jídly z grilu.

Zahrajte si v hospodě

Jak-si-užít-plno-zábavy-v-hospodě-i-mimo-ni-3

Přineste si do hospody karty nebo jinou stolní hru a zahrajte si! Některé hospody dokonce půjčují vlastní společenské hry. Mívají široký výběr a stačí si jen zvolit. Skvělé jsou i šipky nebo fotbálek.

Zahrajte si doma

Jak-si-užít-plno-zábavy-v-hospodě-i-mimo-ni-4

Že se vám do hospody opravdu nechce? Zahrajte si doma – Playamo CZ nabízí mnoho atraktivních her, ze kterých si vyberou i ti nejnáročnější hráči.

Je libo karaoke?

Jak-si-užít-plno-zábavy-v-hospodě-i-mimo-ni-5

Sejděte se s přáteli v hospodě či baru s karaoke a bavte sebe i ostatní svými pěveckými výkony! Při této aktivitě si užijete plno zábavy. Jestliže jste stydliví a zpěv před posluchači nás neláká, posilněte se silnějším nápojem!

Rezervace-a-menu-v-žižkovských-restauracích

Rezervace a menu v žižkovských restauracích

Tak jako samotná čtvrť Žižkov, tak i restaurace, hospody a kavárny, které zde najdete jsou velice rozmanité a zahrnují kompletní škálu od lidových hospod (takzvaná čtyřka), až po luxusní restaurace, nebo módní kavárny. Velkou výhodou tak je, že si zde vybere opravdu každý a vzhledem k vysoké koncentraci podobných podniků je možné najít vhodnou restauraci, nebo hospodu vždy v okruhu několika bloků. Jakpak by ne. Žižkov se pyšní jednou z největších koncentrací podobných podniků v celé Praze. Vždyť je zde i ulice Seifertova, kde najdeme hned 67 restaurací a hospod na jediné ulici!

Co nás nesmí v žižkovských hospodách překvapit?

Rezervace-a-menu-v-žižkovských-restauracích-1

Pokud jde o nabídku menu, tak na tom horním konci škály restaurací nás asi nic zásadního nepřekvapí. Najdeme zde krásné, někdy až luxusní restaurace, které nabízejí klasické menu, které v podobných podnicích najdeme v podstatě v jakémkoliv kosmopolitním městě na světě. Zde tedy nelze nějakou speciální nabídku očekávat. I když pokud jde o nápoje, tak tradičně bývá nabídka piv rozsáhlejší, než je tomu ve světě běžné. To je ale asi tak jediné, čím tyto restaurace vybočují. Můžete si tak na Žižkově dát norského lososa, tatarský biftek, grilovanou zeleninou, sous-vide hovězí (nejlépe argentinské apod. Jen občas se mezi uvedenými jídly najde i český řízek, nebo jako místní specialita guláš.

Mezi podobné restaurace se mohou počítat Bistro Valentino, BarFood, Salabka, nebo Guston

Kdo chce poznat opravdu místní kulturu tomu navrhujeme návštěvu některého z podniků nižší úrovně. Zde může být nepřipravený návštěvník opravdu překvapen. Pokud začneme u nápojového lístku, tak na něm vždy najdeme několik druhů a značek piv, často s obskurními názvy, o kterých jste nikdy neslyšeli a jejichž chuť se pohybuje od sladkých karamelových piv, až po extra hořká piva, která nezkušený piják ani nedokáže dopít. Zábavné na tom je, že lze jen velmi těžko předem odhadnout na jaký druh piva zrovna narazíte.

S jídelním lístkem to bývá dost podobné. Je zde sice jistá šance uchýlit se ke klasickým jídlům u kterých mají čeští hosté jakousi představu co mohou čekat (i když zahraniční hosté jsou stejně ztraceni jako u zbývající části jídelního lístku). Mezi taková jídla, která nesmí v žádné restauraci chybět jsou řízek, smažený sýr, guláš, katův šleh nebo kuře na paprice. Pokud jste odvážnější lze se pustit do jídel u nichž lze jen těžko odhadovat co bude náplní: tajemství paní nadlesní, kastelánovo prkénko, teplé lahůdky k pivu, nebo mlynářské maso. Ve všech těchto případech se jedná o zcela konkrétní příklady jídel z žižkovských restaurací.

Je ale spravedlivé doplnit, že většina jídelního lístku je dobře přeložitelná a méně zorientovaný návštěvník také pochopí co ho čeká. Nicméně pokud vás ale zaujme toto dobrodružství doporučujeme podniky jako Chameleon, U Beránka, U 3 trojek, nebo Markéta.

Jak je to s rezervacemi?

Rezervace-a-menu-v-žižkovských-restauracích-2

V těch lepších restauracích z výše zmiňovaných rezervaci rozhodně doporučujeme, zvláště v exponovaných časech kolem oběda, nebo večer. Rezervaci lze v podstatě ve všech podnicích telefonicky na kontaktu, která dohledáte na webu. Jen málo restaurací již přešlo na možnost rezervace přes email, nebo dokonce pomocí sociálních sítí. I když telefonát je jistě nejrychlejší a nejpohodlnější metoda, pokud chcete mít opravdovou jistotu a máte čas, doporučujeme zajít si rezervaci vytvořit osobně.

Hospody-na-Žižkově-a-jinde-po-Praze

Hospody na Žižkově a jinde po Praze

Žižkov má co nabídnout – od starých kostelů, divadel, hudebních klubů a specializovaných barů až po malé skryté parky, divoký noční život a studentské hospody. Žižkov vás nikdy nebude nudit. Za každým rohem je vždy něco nového. A můžete si být jisti, že vše, co zde najdete, bude úplně jiné než kdekoli jinde.

Žižkov je nejméně turistická čtvrť v blízkosti centra Prahy, takže je to příjemný odpočinek od hord turistů kolem hlavních památek. Přijďte, až budete mít dost davů a ​​budete připraveni ochutnat místní život.

Pražská část Žižkov je skvělým místem pro objevování místních podniků – ať už se jedná o malé hospůdky, koktejlové bary, restaurace s českou i zahraniční kuchyní, kavárny, bistra a mnoho dalšího. Nechtě se okouzlit a svést místní atmosférou, kterou nejlépe nasajete právě v žižkovských podnicích!

Jak se dostat na Žižkov?

Je opravdu snadné se dostat na Žižkov. Hlavní zastávky metra jsou na zelené trase (A): Jiřího z Poděbrad a Flora. Tramvají se sem dostanete čísly 9 na zastávky Husinecká, Lipanská nebo Olšanské náměstí nebo číslem 11 nebo 13 na Jiřího z Poděbrad.

Hospody-na-Žižkově-a-jinde-po-Praze-1

Hospody & bary

Žižkov nad ostatními městskými částmi Prahy vyniká svou živou nabídkou nejrůznějších hospod a barů. Vyzkoušejte je všechny a zvolte si vašeho favorita. Jisté je, že zklamáni nebudete v žádném žižkovském podniku!

Mezi hospodami určitě nemiňte: U Sadu, U Habásků, Základna Žižkov, Pivnice Žižkov, U Slovanské Lípy, Za Větrem a mnoho dalších.

Tyto bary určitě stojí za prozkoumání: Belzepub, Tiki Taky, Ananas-Bananas, La Suite, Shotgun, U Pižďucha.

Restaurace

Chcete se kvalitně najíst? Na pražském Žižkově se vám to podaří! Žižkov je plný restaurací všech typů, vůní a chutí. Stačí si jen vybrat tu pravou právě pro vás.

Dobré restaurace pro strávníky s nižším rozpočtem: Zahradní restaurace Lavička, Hostinec U Vodoucha, Planete Žižkov, Restaurace U Houdků.

Luxusní restaurace: La Bottega Gastronomica, Oblaca Restaurant, Il Capitano Ristorante, Záležitost.

Kavárny & bistra

Do večera ještě daleko, ale vy byste si už nejraději někam sedli a vychutnávali místní atmosféru Žižkova? Není nic jednoduššího než vlézt do některé k kaváren či bister, kterých je Žižkov plný!

Vyzkoušejte například: Žižkavárna Cafe, Café Pavlač, Café Nahlas, Cafefin, Coffee Story.

Mezi bistry nepřehlédněte: Signor bistro, Bistro Empras, Martin’s bistro, Oriental bistro.